سایت و سامانه:

به منظور تسهیل درفرایند های اجرایی طرح نذر فرهنگی، اعم از عضویت متخصصین نیکوکار، دریافت در‌خواست ها ازسبد نذر و هماهنگی های لازم جهت ارائه خدمات وادای نذورات تخصصی، سایت و سامانه  نذر فرهنگی طراحی و راه اندازی شد.

معرفی آدرس های الکترونیکی سایت و سامانه نذر فرهنگی :

سامانه و سایت نذر فرهنگی با آدرس های الکترونیکی زیر می باشند:

www.nazrefarhangi.ir

 www.nazrefarhangi.org

دامنه  ir  سامانه ای است که جهت ثبت نام نیکوکاران محترم طراحی و در دسترس قرار گرفته و دامنهorg  ، سایت نذر فرهنگی می باشد که با تهیه مطالب مختلف در حال تکمیل شدن است و علاوه بر نقشی که در زمینه معرفی طرح نذر فرهنگی ایفا می‌کند، به عنوان درگاه ورود متخصصان وعلاقمندان جهت پیوستن به این طرح بزرگ نیز به حساب می آید.

سایت نذر فرهنگی

مؤسسه نذر فرهنگی در جهت معرفی،تبلیغ ،ترویج  و نهادینه شدن نذر فرهنگی(نذر وقت و تخصص)در بین اقشار متخصص و دانش آموختگان رشته های مختلف و همچنین به منظور تسهیل در ارتباط فی مابین این موسسه با سایرموسسات مردم نهاد،اقدام به راه اندازی سایت نذر فرهنگی و تولید محتوا در خصوص فعالیتها ی مختلف و متنوعی در این رابطه نموده است.

سایت مؤسسه نذر فرهنگی با آدرس www.nazrefarhangi.org    شامل  بخش  های زیر می باشند:

 • اخبار شامل :اخبار فعالیتها و حضورنذر فرهنگی درفعالیتهای مختلف، نشست ها و همایش ها .
 •  بخش مقالات شامل: مقالات تخصصی آموزشی،پزشکی،مشاوره،حقوقی و سایر تخصص ها .
 • بخش آیات واحادیث شامل : آیات واحادیث در موضوعات مختلف.
 • بخش های چندرسانه ای، عضویت وزمینه های همکاری،آمار نذورات انجام شده وبخش مصاحبه با نیکوکاران محترمعضونذرفرهنگی ازجمله بخش های دیگری هستند که در حال تکمیل شدن می باشند .

 

معرفی ومراحل ثبت نام متخصص نیکوکار محترم در سامانه نذر فرهنگی

سامانه اطلاعاتی نذر فرهنگی در جهت انتظام بخشی به ارائه خدمات تخصصی در قالب طرح نذر فرهنگی و با هدف ایجاد دسترسی لازم برای شکل گیری بانک اطلاعاتی دیجیتال راه اندازی و در طی سه سال گذشته با سرعت تکمیل و بهینه سازی شده است. در حال حاضر این سامانه پذیرای ثبت نام از نیکوکارن محترم در تخصص های مختلف می باشد.

بخش های اصلی سامانه نذر فرهنگی

متخصصین نیکوکار محترم با مراجعه به سایت نذر فرهنگی به آدرس www.nazrefarhangi.org به راحتی می تواننداز طریق لینک

های موجود در بخش عضویت و زمینه های همکاری فرم ثبت نام در رشته های مختلف را تکمیل فرمایند.

در سامانه نذر فرهنگی نیکوکاران محترم جهت ثبت نام در رشته های مختلف سه عنوان زیر را مشاهده خواهند کرد که در ادامه در

موردهریک از آنها توضیح داده خواهد شد.

* در خواست عضویت حقیقی (فردی)

* در خواست عضویت حقوقی ( شرکت/ موسسه)

* مشاهده وضعیت درخواست عضویت

Untitled

 •  معرفی بخش درخواست عضویت حقیقی (فردی)

این بخش جهت ثبت نام نیکوکاران محترم که علاقه مند به عضویت در طرح نذر فرهنگی و ثبت اطلاعات خود در سامانه می باشند در نظر

گرفته شده است.

در سامانه نذر فرهنگی طی ۴ مرحله ثبت نام  نیکوکار محترم انجام می گیرد که در ادامه همه مراحل توضیح داده خواهد شد.

مرحله اول- تکمیل مشخصات فردی

در این مرحله فیلد های ستاره دار و تکمیل کردن آنها الزامی می باشند، فیلدهایی نظیر:

(نام، نام خانوادگی،کدملی،جنسیت،تلفن ثابت یا همراه،نشانی محل سکونت یا محل اشتغال) از این جمله می باشند.

در ادامه مرحله اول در صورت تمایل می توانید جهت آشنایی بیشتربا شما یک قطعه عکس پرسنلی از خودتان را درسامانه آپلود نمائید.

مرحله دوم – اطلاعات تکمیلی

در این مرحله زمینه های مورد علاقه برای همکاری در طرح نذر فرهنگی از شما سئوال می شود که با توجه به تخصص خودتان لازم است تا دو فیلد ستاره دار حوزه فعالیت و زمینه های همکاری توسط نیکوکار محترم تکمیل شوند.

شما نیکوکار محترم در صورت تمایل می توانید قسمت مربوط به ترجیحات و تمایلات خاص که مربوط به پذیرش بهره مندان خاص می گردد را تکمیل بفرماید.

2

مرحله سوم – جزئیات زمینه های همکاری

در این مرحله تخصص های مورد نظر شما جهت ادای نذر پرسیده می شود که تکمیل نمودن فیلد ستاره دارالزامی می باشد.

مرحله چهارم– تعیین زمانبندی جهت ادای نذر

درصورت تمایل نیکوکار محترم می توانند بازه زمانی مورد نظر برای ادای نذر، روزها و ساعات مطلوب برای ارائه خدمات به بهره مندان را تعیین فرمایند.

مرحله آخر – شرح، پیشنهاد، انتقاد

در این مرحله شما نیکوکار گرامی اگر انتقاد،پیشنهاد و یا شرحی داشته باشید می توانید آن را در کادر مربوطه تایپ فرموده وبا زدن دکمه پایان، از سامانه کد نذر دریافت کرده و ثبت نام را تکمیل نمائید.

*لازم به ذکر است که کدشناسه دریافتی که سامانه به شما می دهد را حتما یاد داشت کرده و جهت پیگیریهای بعدی در نزد خود نگه دارید.

3

 •  معرفی بخش درخواست عضویت حقوقی(شرکت/ مؤسسه)

مؤسسات و شرکت های دولتی  یا خصوصی که قصد همکاری با نذر فرهنگی و انجام فعالیت های خیرخواهانه وخداپسندانه در این قالب را

دارند می توانند از طریق تکمیل کردن فرم عضویت حقوقی دراین طرح مشارکت بفرمایند.

مراحل ثبت نام این عزیزان همانند اشخاص حقیقی بوده ودر مرحله اول ثبت نام لازم است تا فیلد های ستاره داری همانند نوع شرکت یا موسسه،تاریخ ثبت، شماره ثبت،نام مدیرعامل شرکت یا مؤسسه، حتما توسط نیکوکار محترم (شرکت/ مؤسسه) تکمیل گردد.

4

* لازم به ذکر است تکمیل مراحل دوم تا چهارم ثبت نام اشخاص حقوقی همانند مراحلی است که قبلا توضیح داده شد.

 

 • بخش مشاهده وضعیت درخواست عضویت نیکوکار محترم

این بخش جهت پیگیری در خصوص وضعیت ثبت نام نیکوکار محترم (حقیقی/ حقوقی) در نظر گرفته شده و با وارد کردن شناسه پیگیری که نیکوکار محترم در مرحله آخر ثبت نام از سامانه دریافت کرده است و با وارد کردن کدملی ، وضعیت ثبت نام نیکوکارمحترم در سامانه مشخص خواهد شد.

5

 •   تشکیل بانک اطلاعاتی از افراد نذر کننده و افراد بهره مند ازنذورات تخصصی  :

با توجه به توسعه طرح و استقبال متخصصین نیکوکار جهت عضویت در طرح نذر فرهنگى،ایجاد یک شبکه اطلاعاتى منسجم از افراد نذر کننده و نذر گیرنده و ارایه خدمات تخصصی (آموزش، پزشکى،مشاوره،حقوقى و دیگرتخصص ها) در قالب نذرفرهنگی و انجام فرآیند ارتباط دادن بهره مندان عزیزو اعضاى متخصص محترم نیکوکارعضو طرح نذر فرهنگى از اهداف کاربردى طرح نذر فرهنگى می باشد.

براین اساس تشکیل سامانه ى اطلاعاتى از افراد نذرکننده؛ و نذرگیرنده و ثبت اطلاعات این افراد وشناسایى نیازها و تخصص ها به منظور برطرف شدن نیازشان انجام گرفت که در ادامه به توضیح در مورد آن خواهیم پرداخت.

 •   سبد نذر

در حال حاضر سامانه نذر فرهنگی دارای سیستمی به نام سبد نذر است که از طریق این سیستم، مسئولین امور بانوان در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران که در واقع معتمدین نذر فرهنگی می باشند می توانند، اسامی افراد واجد شرایط را برای بهره مند شدن از نذورات تخصصی در سبد نذر قرار دهند. به دنبال آن کارشناسان نذر فرهنگی هماهنگی های لازم جهت رفع مشکل و تامین فضای لازم جهت ادای نذر نیکوکاران محترم را انجام می دهند.

از اولویت های طرح نذر فرهنگی پشتیبانی از ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و ارائه خدمات تخصصی (آموزش- پزشکی-مشاوره- حقوقی-دیگرتخصص ها) به بانوان سرپرست خانوار و فرزندانشان می باشد.

 • بخش نیکوکاران سامانه نذر فرهنگی

این صفحه جهت ثبت و ویرایش اطلاعات نیکوکاران در نظر گرفته شده است که با انتخاب نیکوکار متخصص از فهرست موجود، مشاهده و ویرایش اطلاعات امکان پذیر خواهد بود. همچنین جستجو برای یافتن تخصص و متخصص مورد نیاز برای ادای نذر بر اساس اطلاعات این بخش صورت می گیرد.

 • بخش  بهره مندان از نذورات

این بخش برای‌ ثبت و ویرایش اطلاعات بهره مندان از نذر در نظر گرفته شده است که با انتخاب هر فرد از فهرست موجود امکان مشاهده اطلاعات و ویرایش اطلاعات امکان پذیر خواهد بود.

 • بخش نذورات

در این بخش کارشناسان نذر فرهنگی براساس بانک اطلاعاتی نیکوکاران و بهره مندان محترم،هماهنگی لازم جهت ادای نذر در نزدیک ترین مکان به محل سکونت که ترجیحا نزدیک ترین سرای محله ،مساجد و حسینیه های محله می باشد را فراهم می کنند. اطلاعات مربوط به روند این هماهنگی و نحوه ادای نذر به صورت زیر می باشد.

6

 • جستجوی نذر

با انتخاب جستجوی نذر و تعیین حوزه و زمینه همکاری، می توان فهرستی از اسامی نیکوکاران و بهره مندان از نذر که با هم در زمینه موضوع نذر وجه مشترک دارند را مشاهده کرد .