سرکار خانم فریبا رحیمی نژاد عضو محترم بخش آموزش

فریبا رحیمی نژاد دبیر دلسوز و نیکوکار ریاضی است که با مدرک لیسانس به دانش آموزان تمامی مقاطع درس میدهد. فعالیت های خیرخواهانه وی محدود به طرح نذر فرهنگی نیست بلکه از سال ها پیش با واحد فرهنگی کمیته امام)ره( همکاری داشته و برای دانش آموزان محروم تحت پوشش تدریس میکند.

علاوه بر آن با NGO گیتا مهر نیز همکاری دارد، فعالیت این سازمان در زمینه تدریس برای دانش آموزانی است که شرایط مالی استفاده از کلاسهای خصوصی را ندارند.

این بانوی خیر می گوید: ۵ سال قبل من به عنوان رابط خانه سلامت شهرداری منطقه ۵ به آنجا آمد ورفت داشتم و در همان زمان با نذر فرهنگی آشنا شده و به آن پیوستم. انگیزه اصلی من برای پیوستن به این طرح انجام دینی است که به عنوان یک معلم بر گردن دارم و آن علم آموزی به نسل آینده است.

او در پاسخ به این سوال که با افزودن چه امکاناتی میتوان حداکثر بهره را از طرح برد، چنین گفت: به نظرمن نذر فرهنگی در دو حیطه باید فعالیت خود را گسترش دهد تا نقاط قوت فراوان این طرح، نمود کاملی پیدا کند. یکی اطلاع مردم از وجود چنین طرحی بسیار محدود است که میتوان با دادن شاخ و برگ بیشتر به سایت طرح و تبلیغ در رسانه ها آن را بیشتر به مردم شناساند. همچنین میتوان بروشورهایی در زمینه فعالیتهای طرح چاپ کرد و آن ها را در مکان های پر مخاطب مثل مدارس، خانه های سلامت و مراکز بهداشتی توزیع نمود تا از این طریق هم مددجویان و هم مددکاران به نذر فرهنگی بپیوندند.

پیشنهاد دیگر من تخصیص فضاهایی توسط شهرداری به فعالین این طرح است تا در محیطی آرام ومناسب به ارایه خدمات بپردازند. مثلا هم اکنون کلاس های خصوصی که بنده مدرس آنها هستم همگی در سرای محله شهرداری برگزار میشود که گاهی خصوصاً در تابستان از استانداردهای اولیه برگزاری کلاس برخوردار نیست.