دکتر محمّد رضا حاتم آبادی، جراح دندانپزشک ونیکوکار بخش پزشکی

حاتم آبادی  با سلام، قبل از هر چیز من باید تشکر کنم از تمامی مسئولین و دست‌اندرکاران این کار خوب و خداپسندانه و البته به شما عزیزان خسته نباشید می‌گویم. نذر فرهنگی به نظر من در اصل قالبی است که در آن لغت احسان وجود دارد. احسان در قرآن به سه معنا آمده است؛ ۱- تفضل و نیکی به دیگران ۲- انجام و سر و سامان دادن کارها به وجه نیکو ۳- انجام اعمال و رفتار صالح. احسان یکی از محوری‌ترین مسائل قرآن کریم است.
نذر فرهنگی کاری است بسیار زیبا که انسان می‌تواند گمشده‌ی خودش را در آن پیدا کند. من همیشه و همه جا گفته‌ام که هر کسی که در این راه قدم می‌گذارد، فرقی نمی‌کند چه کاری، همه به نوعی وارد معامله با خداوند می‌شود که البته از هر طرف، برنده‌ی این معامله، خودمان هستیم. خداوند مهربان، مکرر ما را به این معامله دعوت می‌کند؛ معامله‌ای که خودش هیچگونه سود و نیازی به آن ندارد، فقط ما هستیم که باید جهت توشه‌ی آخرت خود وارد این معامله شویم.
در خصوص دعوت از دیگران، به نظر من نذر فرهنگی می‌تواند در قالب برگزاری همایش‌های بزرگ و دعوت از خیّرین که بسیار  هم زیاد می‌باشند، خود و اهداف خود را به آن‌ها بشناساند، فقط باید متولی‌ی وجود داشته باشد که به این افراد خیّر آگاهی دهد و آن‌ها را سازماندهی نماید. ان‌شاءالله خداوند در درجه‌ی اول به همه سلامتی بدهد و من شخصاً از خداوند سپاسگزارم که این انگیزه و مسیر را سر راهم قرار داده است.

و اکنون سپاس‌مان کم‌ترین اندوخته‌ای است که تقدیم حضورتان می‌کنیم